foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Полонська гімназія№6 Полонської міської ради Полонської міської територіальної громади

Все більше людей останнім часом звертають увагу на питання здорового харчування і на те, чим відрізняється корисна і шкідлива їжа. Малорухливий спосіб життя і сидяча робота призводять далеко не до кращих наслідків. Але і це не найважливіший фактор. Шкідлива їжа утворює в тілі зайві кілограми і створює проблеми зі здоров'ям.

Серед великої кількості продуктів харчування, що завдають шкоди здоров'ю і значно скорочують тривалість життя, фахівці виділили список найнебезпечніших продуктів. Багато з них дуже звичні в повсякденному житті і складають основу системи швидкого харчування. Однак над створенням нижченаведеного списку трудилися доктора і фахівці, до думки яких варто прислухатися.

Чіпси

Визнаний шкідливим продуктом. Завдяки високій концентрації вуглеводів і жирів, рясно посипаних смаковими замінниками, барвниками й ароматизаторами, 200-грамова пачка чіпсів прирівнюється до половині добової норми кілокалорій, необхідних дорослій людині. У них міститься велика кількість канцерогенів, здатних викликати ракові захворювання, а маса гідрогенізованих жирів істотно підвищить рівень холестерину в крові, що в результаті може привести до інсульту чи інфаркту.

Газовані солодкі напої

Це суміш води, хімії і газу. Аспартам (E951) є синтетичним цукрозамінником. Особливо шкідливий входить до його складу фелатанін. Солодкі газовані напої не втамовують спрагу, а навпаки - викликають бажання пити все більше, завдяки наявності хімічних підсолоджувачів, які не можуть бути повністю вилучені слиною зі слизової рота. Великий вміст цукру і внаслідок цього дуже низький pH значно порушують кислотно-лужний баланс і ведуть до розвитку широкого спектру захворювань. Також тут присутній бензоат натрію (Е211), який уповільнює роботу ферментів, порушує обмін речовин і є причиною багатьох хвороб. Це можуть бути і шкірні висипи, і рак різних відділів шлунково-кишкового тракту.

Фастфуд

Система швидкого харчування придбала величезне поширення по всьому світу. Починаючи від ларьків з виготовлення беляшей і шаурми і закінчуючи такими гігантами, як "Бургер Кінг" і "Макдональдс". Шкідлива їжа в них по більшій мірі представлена або смаженою тестом з м'ясом, або напханими хімією булочками з такими ж котлетами, або сосисками і рясно приправленими синтетичними соусами.

Окремо хочеться виділити масло у фритюрі, яке використовується багаторазово і є причиною утворення канцерогенів і розвитку ракових захворювань. Тривале вживання таких обідів призводить до багатьох різноманітних захворювань шлунково-кишкового тракту, від колітів до гастритів.

Окремо можна виділити групу «шкідлива їжа для дітей». Це снеки (горішки, сухарики та ін.), Соки, обіди швидкого приготування і солодкі батончики. Вони є результатом розробки найсучасніших хімічних лабораторій, але користі не несуть. На жаль, ці продукти займають значну частину раціону у багатьох сучасних дітей, завдаючи неоціненний шкоди їх імунітету та здоров'ю в цілому.

Копченості, ковбаси та напівфабрикати

Магазинні копченості небезпечні для здоров'я через те, що в процесі їх отримання використовують бензопірен або рідкий дим, які утворюють канцерогени.

Ковбаса, сосиски, фарш, пельмені - також шкідлива їжа. В їх основі лежать стабілізатори, емульгатори, ароматизатори та загусники. Додатково туди додаються жири, шкура, хрящі та інші відходи м'ясного виробництва. Окремо варто відзначити негативний вплив генномодифікованих продуктів, особливо трансгенної сої, яка входить до складу більше 70% ковбас та напівфабрикатів.

Кетчуп і майонез

Є більше продовженням попередньої групи продуктів, заснованих на трансгенних жирах. Також вони включають в свій склад велику кількість стабілізаторів, консервантів, смакових і колірних добавок. Надмірне вживання майонезу може призвести до підвищення рівня холестерину, а велика кількість кетчупу провокує хвороби шлунка, в тому числі і виразковий гастрит. 

Відмінний набір для юного хіміка. Стабілізатори, барвники, згущувачі та підсолоджувачі, що викликають звикання, можуть стати причиною проблем в роботі шлунка, карієсу і привести до утворення зайвої ваги.

Морозиво, молоко магазинне і йогурти

Улюблені багатьма продукти теж потрапили в список, де зібрана найбільша шкідлива їжа. Антиокислювачі, загусники, стабілізатори та ароматизатори є далеко не повним списком добавок, що містяться в них. Наявність живих бактерій також часто під питанням. Цукор в суміші з синтетичними добавками в морозиві легко може стати причиною ожиріння.

Промислові овочі та фрукти

Найцінніші продукти харчування також піддалися процесам доопрацювання і поліпшення. Створення генномодифікованих сортів, обробка хімікатами для підвищення врожайності та боротьби зі шкідниками, нанесення спеціальних захисних плівок для збільшення терміну зберігання - невеликий перелік операцій, які допомагають реалізовувати більше продукції, але роблять її практично непридатною для вживання в їжу.

Їжа та вода

Суперечки про те, шкідливо пити після їжі чи ні, йдуть вже дуже давно. Слід розглянути це питання з наукової точки зору. Для початку травного процесу з'їдена їжа повинна розщепнутися під впливом шлункового соку. Потім в тонкому кишечнику відбувається процес засвоєння корисних речовин за допомогою ферментів. Якщо випити рідину після прийому їжі протягом 15-30 хвилин, то вона знизить концентрацію шлункового соку. Також потоком рідини змиє корисні елементи, які повинні були засвоїтися в певному відділі шлунково-кишкового тракту.

Далі процес синтезування шлункового соку і ферментів повторюється з додатковою витратою енергії. Якщо врахувати той факт, що травлення - один з найбільш енергоємних процесів, то запивати їжу, значить навмисне збільшувати навантаження на свій організм. Коли кишковий тракт не встигає відновити концентрацію травних ферментів для повної переробки отриманої їжі, то вона починає розкладатися і гнити. Ці продукти всмоктуються в кров, і витрачається додаткова енергія на виведення токсинів з організму.

Правильно пити воду за 15-30 хвилин до прийому їжі і мінімум через 30 хвилин після трапези, якщо вона не була сильно важкою. Корисна і шкідлива їжа перетравлюються з різною швидкістю, тому і час вживання рідини повинна відповідати типу з'їденої їжі.

Вплив холодних або крижаних напоїв також негативно позначається на процесі травлення. Цим користуються багато системи швидкого харчування. Здорова і шкідлива їжа, запита такими напоями, не затримується в шлунку більш ніж на 20 хвилин. Тому виникає знову відчуття голоду і фастфуди отримують більше замовлень.

Якщо в раціоні шкідлива їжа займає великий відсоток, то варто поступово замінювати її салатами або просто замість прийому їжі випити звичайної очищеної води. Найчастіше люди плутають відчуття голоду зі спрагою.

Здорове харчування

Є багато інформації про те, яка шкідлива їжа, а яка - корисна. Варто розібратися, що являє собою здорове харчування. Фрукти, овочі, ягоди, зелень, цільнозернові злаки і каші допомагають наситити організм не тільки корисними елементами, але і сприяють виведенню токсинів. Помірне правильне харчування, регулярні заняття спортом і велика кількість споживаної чистої води зроблять тіло струнким і підтягнутим, а головне, повним сил і енергії.

Все більше уваги приділяють здоров'ю в школах і дошкільних установах. Проводяться спеціальні заняття, спортивні заходи, діти пишуть на уроках твори на тему "Шкідлива їжа" англійською мовою і російською.

Існує також багато різних навчальних програм про здорове харчування. У них представлена інформація про те, що таке корисна і шкідлива їжа. Картинки допомагають дітям наочно побачити різницю і навіть скласти правильний раціон.

Правильне харчування дає наочні результати з перших місяців. Тіло змінюється на очах. Йде зайва вага, поліпшується самопочуття, повертається здоровий колір шкіри і багато інших аспектів. Постійний здоровий спосіб життя працює в довгостроковій перспективі, продовжує життя і покращує багато її боку.

В даний час поширена багато напрямків здорового харчування - це вегетаріанство, сироїдіння, аюрведическая культура і багато інших. Але варто також пам'ятати, що рух є основою життя і фізичні навантаження значно поліпшать самопочуття в комплексі з правильною їжею і саморозвитком.

Годинник

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

Copyright © 2022 Полонська гімназія №6 Rights Reserved.